Galatasaray Basketbol Kombineleri Satışta

Şu yaşıma geldim Bir Bursa deplasmanını saymazsak, basketbol-futbol hiç bedava girmedim maça. Millet daha sezon başından hangi maçlara bedava gireceğinin krokisini bile çiziyor

Biraz da bu bedava bilet olayı yüzünden 100-150 TL'lik kombinelerde gsbonusa indirim -taksit ve öğrenci indirimi gibi ekstra indirimler yapılmalı.Artık herkesin kafasında basket maçı mı bir şekilde girilir önermesi yerleşmiş.Bu forum da da sık sık sen gel maça kapıda kalmazsın denmiyor mu ?

Saha içi bir şekilde satılır-satılıyor en kötü biletler satılır sezon içersinde ama 100-150 TL'lik yerler için ekstra birşeyler yapılmalı.

ultrAslan nede olsa futbol maçı için birilerine peşkeş çekiyor biletleri. O zaman bari onlar desin "basketbol kombinesi almayana Aslantepede beleş bilet vermeyeceğiz" gibi:)

GS'da bence yeni bir grubun yaratılması gerekiyor. Hem gruplar arası tatlı bir rekabet olması için hem sinerjiyi arttırmak için hemde ultrAslandan kaçanları bir araya toplamak için. Bu rekabet branşlardaki seyirci sayısınıda arttırır.

Dergimizi çıktığı ilk sayıdan itibaren, bayiye geldiği zaman her ay alırdım. 6-7 yıl önce Mehmet Şenol, dergiye abone olandan zaten pek kar etmiyoruz ama kuruluşlar abone sayımıza göre reklam veriyorlar, fiyatı ona göre belirliyoruz demişti. Ankara´ya döndüğümde ilk işim dergiye abone olmak oldu, hala da aboneyim.

Aslında basketbol kombinesi de o hesap. Bu sezon kombineli taraftar sayısı ne kadar çok olursa, gelecek sezon sponsor adaylarıyla pazarlık gücümüz o oranda artar. O halde yapılacak iş belli...

Onur'un altını çizdiği konu en önemli hedef, aynı zamanda şubenin kurtuluş formulu belki de.

Hasılat ve kombine satışından elde edilen gelir, butçeye oranla oldukça kuçuk. Neredeyse hiç önemsenmeyecek boyutta. Madem oyle Kutay'ın da dediği gibi niye çok cazip seçenekler sunulmaz anlamıyorum. Son 3-4 yıldır elde edilen bilet-kombine geliri bellidir ve yıllar arasında belirgin bir fark oldugunu sanmıyorum. Yani radikal bir şeyler yapılmazsa kısa ve orta vadede bunun pek değişmeyeceğini kabul etmek gerekir.

Bireysel ya da grupların tek başına çabalrıyla nereye kadar? G.Saray yonetimi bu işe ciddi kafa yormalıdır. Onemli olan burada ekonomik açıdan donuşumu saglayacak bir projeden çok, trıbune seyirci çekmek olmalıdır. İlk aşamada yapılacak en kolay şeylerden biri, kombine fiyatlarını sembolik denebilecek düzeye indirmektir. Gençleri, öğrencileri yani henuz kendi parasını kazanamayan kesmi çekmeye faydası olur. Bedava birçok açıdan sakıncalı ama 50 tl'lik kombine çıkarılabilir. F.Bahçe derbisi hariç butun biletleri 5tl gibi bir fiyata satabilirler. Ve bunu ısrarlı bir pazarlama-reklam faaliyetiyle destekleyebilirler. Faydası yine sınırlı olacaktır ama denenmelidir.

ne kadar çok kombine alırsak o kadar az bedavacı salona girer..

bizi bedava girenler değil bize armasına formasına sahip çıkanlar ilgilendiriyor.

Diğer arkadaşlarında belirttiği gibi satılan kombine bizim sicilimiz olacak gelecek yıllara ışık tutacak..

Buseneki doğru hamlelerin orta vadede şampiyonluk kupasını bizim ellerimizde dolaşmamızı sağlayacağına yürekten inanıyorum!

Murat Cantas' Alıntı:
ne kadar çok kombine alırsak o kadar az bedavacı salona girer..

bizi bedava girenler değil bize armasına formasına sahip çıkanlar ilgilendiriyor.

Diğer arkadaşlarında belirttiği gibi satılan kombine bizim sicilimiz olacak gelecek yıllara ışık tutacak..

Buseneki doğru hamlelerin orta vadede şampiyonluk kupasını bizim ellerimizde dolaşmamızı sağlayacağına yürekten inanıyorum!

İyi güzel hoş da zaten bu forumdakilerin büyük kısmı bedava girenlere rağmen kombine aldı , bedava girenler yüzünden almayan almadığını ifade eden olmadı.

Sıkıntı şu ki kombine satışları ortada, daha ucuz gözüken tribünden kombine satışı yok gibi birşey bunun birinci nedeni basket maçlarının bir şekilde içeri girilen maçlar olduğunun herkesin kafasında yer etmesi.

Normalde beklenen daha ucuz yerlerin daha fazla satılması iken 300 TL'lik kombine satışı 100 TL'likden misli misli fazla.Çünkü zaten kombine konusunu şubeye destek olarak gören kesim şartları da uygunsa 300 TL'den alıyor (başkalarını özendirmek için yaplan alımları saymazsak)

Bu sorunu halletmeden güzel bir sicile kavuşmamız pek olası gözükmüyor malesef.

Bu elimizden geleni yapmayalım anlamı taşımıyor yapalım yapıyoruz da ama yapısal olmayan çözümler dişe dokunur bir sonuç doğurmuyor.Kalıcı bir sonuç hiç doğurmuyor malesef.

Sonuç olara kombine satılsın diye elimizden geleni yaparım eşe dosta duyuralım oranizasyon yapalım ama pazarlama anlamında da yapılması gerekenler hem kısa hem uzun vadeli yapılmalı.

Sühan Cem' Alıntı:
ultrAslan nede olsa futbol maçı için birilerine peşkeş çekiyor biletleri. O zaman bari onlar desin "basketbol kombinesi almayana Aslantepede beleş bilet vermeyeceğiz" gibi:)

GS'da bence yeni bir grubun yaratılması gerekiyor. Hem gruplar arası tatlı bir rekabet olması için hem sinerjiyi arttırmak için hemde ultrAslandan kaçanları bir araya toplamak için. Bu rekabet branşlardaki seyirci sayısınıda arttırır.

Aslında Ultraslan ile Karşı grubu birbiriyle tamamen zıt işler yapıyor. Şunu da söylemeliyim işin içinde takım sevgisi değilde rant olduktan sonra 2. bir grup sinerji değilde kan çıkarır...

Canlı Etkinlik Bilet Satış İşlemi Başarısız

Özür dileriz, bilet alım işleminize şu an için devam edilemiyor!

Etkinlik satış kuralları "satış noktaları ve etkinlik ana gişesi teslimatı" seçeneğini kapsamıyor ve kurye ile teslimat için yeterli zaman yok veya kurye teslimatı etkinlik için mümkün değil.

Alternatif olarak etkinlik ana gişesinden biletlerinizi satın alabilirsiniz....BÖYLE UYARI VERİYOR..

Kürşat Turkay' Alıntı:

Etkinlik satış kuralları "satış noktaları ve etkinlik ana gişesi teslimatı" seçeneğini kapsamıyor ve kurye ile teslimat için yeterli zaman yok veya kurye teslimatı etkinlik için mümkün değil.

Alternatif olarak etkinlik ana gişesinden biletlerinizi satın alabilirsiniz....BÖYLE UYARI VERİYOR..

Sistemdeki sorun nedeni ile yada alım sürecini uzattırsanız bazen oluyor tekrar deneyin .

Kürşat Turkay' Alıntı:

bilet alım işleminiz 5. dk' yı geçmiş. Bu mesaj yüzünden almaktan vazgeçmediniz umarım..

Öner Şenkal' Alıntı:
[quote="Kürşat Turkay":1p59o9dv]Canlı Etkinlik Bilet Satış İşlemi Başarısız

bilet alım işleminiz 5. dk' yı geçmiş. Bu mesaj yüzünden almaktan vazgeçmediniz umarım..[/quote:1p59o9dv]
Olmuyor bir türlü ama vazgeçmedim tabki...Biletix gişesinden alacağım artık..İstanbula gidip...

Kürşat bey başka bir pc'den falan deneseniz.Ben sürekli deniyorum oluyor.İnternet bağlantısı ile falan ilgili olabilir mi acaba pek de anlamam ama bu işlerden.