#24 Jewell Loyd

Ben anlayamıyorum bizi taraftar olarak zaten kimse takmıyor.Koskoca Galatasaray camiasında siz ne yapıyorsunuz diyecek yüzlerne tükürecek kimse yok mu?Sanırım bizim camiada çok pis işler dönüyor.Klübün batmasına neden olan kişiler kendilerinden hesap sorulma sırası kendilerine gelmemesi için bunları yem diye ortaya attılar sanırım.Adamlar her hafta olayı iyice abarttıp resmen acıklamarıyla bizimle bişey geçiyolar.En sevmediğimiz takım yöneticileri bile zarar vermek istese bir yapar iki yapar sonrasında utanır yapmaz,bunlarda utanmada yok.Yarın maça gideceim 10 yaşımda yegenimle takımın yanında olalım diye korkmadan her yerde bomba patlarken ama lafa gelince bizi adam yerine koymuyor bu monşerler.Hergün bir rezillik olasından bıktık.İnanın yarın için moral ve heyecan kalmadı.

Bir kez daha söylüyorum, bunca bariz ve savunması bile ayrı birer skandal olan skandalların nedeni, salt basiretsizlik ya da beceriksizlik olamaz; buna inanmak insan zekasına hakarettir. Bir de, bu yönetimin hatırı sayılır bir oy çokluğuyla seçilip ibra edildiği ve genel kurul bazında tüm bu kepazeliklere dişe dokunur bir itiraz gelmediği düşünüldüğünde, sakın genel kuruldaki bir çok seçkin ve seçici Galatasaraylı'nın tüm dikkati "Riva Rantı"na odaklanmış olmasın...

Loyd maaşında gecikme yaşandığında sürekli ihtar çekerek parasını almış çok daha fazla gecikme olmadan. Her ne kadar oldukça ilgisiz ve görevini yerine getirmemiş olsa bile bu konuda yönetim benim için ikinci planda. Sezonun en kritik maçından yarım saat önce soyunma odasında oynamayacağım demek takımı sabote etmektir. Bunun nedenini para olduğunu düşünmüyorum. Kendisini bir daha bu forma ile görmek istemiyorum.

Loyd gençtir, hata yapar, menajerin etkisi altinda kalir, bence de belki erken davranmistir amenna fakat bu kiz takimla birlikte deplasmana gitmis, yani bir yere kaçtigi yok, tek istedigi yukumlulugun yerine getirilmesi. Sen yonetim olarak sorun halletmekten aciz oldugun gibi gelecege yonelik olayin ustunu kapatmak yerine gidiyor zeytinyagi gibi uste çikiyorsun. Hukuktan falan bahsediyorlar bir de utanmadan, is hukuku gayet açik, sporcularin sozlesmesine iliskin yonetmelikler daha da açik: maas yatmazsa sporcu belli bir muddet sonra serbest bile kalir. Topunuz orada defolmadigi surece bize rahat yok.

Loyd maaşında gecikme yaşandığında sürekli ihtar çekerek parasını almış çok daha fazla gecikme olmadan. Her ne kadar oldukça ilgisiz ve görevini yerine getirmemiş olsa bile bu konuda yönetim benim için ikinci planda. Sezonun en kritik maçından yarım saat önce soyunma odasında oynamayacağım demek takımı sabote etmektir. Bunun nedenini para olduğunu düşünmüyorum. Kendisini bir daha bu forma ile görmek istemiyorum.

Yönetim için söylenecek zaten bir laf yok. İnşallah biran önce defolurlar. Ama bu Loyd'un yaptığını haklı çıkarmaz. Takım arkadaşlarıda aynı sıkıntıları yaşıyorlar. Loyd'un yaptığı takımı satmaktır. Bundan sonra takımla ilişkisi kesilip evine yollanmalıdır.

Loyd' un soyunma odasında maça çıkmama kararına inanmıyorum. Bir diğeri 22 yaşında ülke dışına yeni çıkmış bir sporcudan amatör ruhu, Galatasaraylılık bekleyemezsin.Bunu Işıl yapar,Bahar yapar ama yeni gelen yabancı bir sporcu bunu yapmaz, profesyonel düşünür. Kaldıki yönetimin resmi açıklamasından bu olayı yüzlerine gözlerine bulaştırdıkları, hatanın büyüğünü yaptıklarını herkes anladı sanırım. Herkes sizin bizim gibi düşünmez. Bize aylık 1000 tl verseler,gider ömür boyu salonun parkelerini sileriz.Ama olayların içine kendimizi koyup düşünürsek yönetim ak kaşık gibi olur neredeyse. Gerçi suçlu Loyd oldu, o da güzel. 100 bin euro yüzünden Ribery' yi kaybetmiş bir taraftar olarak buna da eyvallah deriz. Sporcular tu kaka zaten.

Loyd' un soyunma odasında maça çıkmama kararına inanmıyorum. Bir diğeri 22 yaşında ülke dışına yeni çıkmış bir sporcudan amatör ruhu, Galatasaraylılık bekleyemezsin.Bunu Işıl yapar,Bahar yapar ama yeni gelen yabancı bir sporcu bunu yapmaz, profesyonel düşünür. Kaldıki yönetimin resmi açıklamasından bu olayı yüzlerine gözlerine bulaştırdıkları, hatanın büyüğünü yaptıklarını herkes anladı sanırım. Herkes sizin bizim gibi düşünmez. Bize aylık 1000 tl verseler,gider ömür boyu salonun parkelerini sileriz.Ama olayların içine kendimizi koyup düşünürsek yönetim ak kaşık gibi olur neredeyse. Gerçi suçlu Loyd oldu, o da güzel. 100 bin euro yüzünden Ribery' yi kaybetmiş bir taraftar olarak buna da eyvallah deriz. Sporcular tu kaka zaten.

Suçlu zaten hep, Arroyo, Whalen, Shavonte şimdide Loyd!!!
Sürekli aynı şeyleri yapan bizim yönetimler ama suçlu oyuncular... Eğer tüm takım aynî sorunu yaşıyorsa çıkmayacak sahaya tepki koyacak, eğer tepki koymayursa birşey deme haklarıda yok. Loyd bu konuda sonuna kadar haklı, suçlunun masum ilan edildiği tek ülke...
Takım tutmayı körü körüne savunmak olarak görüyor insanlar, takımın oyunculara sporculara yaptığı haksızlık ları savunmak sanıyorlar...
Bu ülkede bu zihniyet oldukça, suçlu hep Loyd olur X olur güzel kardeşim...

Sen yaptigin sözlesmenin sartlarini yerine getirme, sonra da böyle sacma bir aciklama ile olayi oyuncuya yik.

Adamlarin yönetime secildiklerinden beri bosu yok, her gün baska bir skandal..

Olaya diger yönden bakinca ise cok iyi oldu. Elenelim ve su subeyi amatöre cevirelim de herkes de rahatlasin..

Önder Abi, sizden öyle bir yorum beklemezdim.
Bu kız daha 20 küsür yaşlarında ve Türk değil.
Bunu Işıl yapsa, Bahar yapsa hatta Türkleri geçtim Duba yapsa Ann yapsa size hak veririm.
Ama bu kız parası için geliyor burada oynuyor.
Bizi kara kaşımıza, kara gözümüze hayran değil.
Tabiki parasını sorun edecek.
Kızın işi bu.

Bizler böyle olduğumuz sürece, bu yöneticiler bize daha çok Whalen ve Loyd gibi vakalar yaşatır....

Söylenebilecek her şey söylenmiş. Ne olursa olsun Loyd yapmaması gereken zamanda tepki vermiş! Bunun parasını alamadı, sizin başınıza gelse vs gibi güdük tartışmalara indirilemeyecek özel konumu var. Sezonun son 2 maçı olabilecek bir maç öncesi üstelik deplasmana da gidip sahaya çıkmıyorsa bu sporcu ahlakı ile bağdaşmaz en kibar böyle anlatabilirim. Deplasmana gitmeseydi Belki hoca yol boyunca yeni tktik belirlerdi. Çıkıp da bu oyuncuyu savunmayın! Bu Kayseri'de de ne varsa Whalen da gene bir kayseri maçı esnası tavır alıp maça çıkmamıştı (o ısınmalara da çıkmıştı) :))

Kulüpten ricam direk fişini kessinler zaten sezon başı da demiştim bize yararlı biri olmadığını. GS'ın şu konumda olma sebeplerinden biridir kendisi. Adam gibi bir SG alsaydık farklı konular konuşuyor olurduk!

Yönetim için söylenecek bir şey yok ma Loyd'un yaptığının bir bahanesi ya da savunması yok. Sebebi ne olursa olsun maç günü takım arkadaşlarını yarı yolda bırakmaya hakkın yok.

Önder Abi, sizden öyle bir yorum beklemezdim.
Bu kız daha 20 küsür yaşlarında ve Türk değil.
Bunu Işıl yapsa, Bahar yapsa hatta Türkleri geçtim Duba yapsa Ann yapsa size hak veririm.
Ama bu kız parası için geliyor burada oynuyor.
Bizi kara kaşımıza, kara gözümüze hayran değil.
Tabiki parasını sorun edecek.
Kızın işi bu.

Bizler böyle olduğumuz sürece, bu yöneticiler bize daha çok Whalen ve Loyd gibi vakalar yaşatır....

İyi de kız ihtarı diğer günlerde niye yapmıyor? Hafta içi Beşiktaş maçına çıkma, ya da Pazartesi para ödenmezse Salı maça çıkmayacağım dersin, Cumartesi sabah ihtar çektirip maçtan hemen önce bunu demezsin iyi niyet olsa. Diğer oyuncular 3-4 aydır maaş alamıyor ama bu kızın maaşı 1 ay bile geçmeden ödendi hep. Zaten rezalet olan sezon bitsin de kurtulalım hep beraber.

Suçlu loyd değil yöneticilerdir....Yönetimi istifa ettirecek bi taraftar hareketi de olmuyor.. başımıza daha neler gelecek bakalım

Yönetimin bu oyuncu maaşları konusunda ağır hatası olduğu ortada. Zaten hiçbir şeyi beceremiyorlar yönetememe üzerine destan yazıyorlar. Ama Loydun da ciddi karakter zaafiyeti varmış bunun yaşla onla bunla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Sen maç günü bunu yapıyorsan spor ahlakından bir nebze dahi nasibini almamışsındır. Bundan sonra da nereye gidiyorsa gitsin. Bu forma ağır gelir ona. En fazla 2 3 maç kaybedilir sorun değil.

Yazmayım dedim ama duramadım,evet oyuncu hatalı yazdıklarını okuyunca Loyd'un hareketleriyle haksız duruma düştüğünü anlayabiliyoruz,haddini aşıp hocanın taktik tahtasıyla takıma taktik vermeye kalkış fırçayı yiyince küsüp olayları büyütüp takıma zarar ver bu elbette kabül edilemez ama işin ucunun nereye dayandığı bilinirken yani kadın basketbol şubesini yönetemeyen sözde yöneticilerin niyetleri ortadayken yaptıkları skandallar birbiri ardına gelirken niyetlerinin iyi olmadığını hepimizde çok iyi biliyorken daha 20'li yaşların başında olan tecrübesiz bir oyuncuya yüklenmek ne kadar insaflıca ve mantıklı davranış olabilirki ? oyuncuya bu kadar yüklenerek asıl sorumluların gözden kaçırılıp bu ve benzeri olaylara davetiye çıkarmalarına,benzer sorunları devam ettirmelerine sebep olmayasınız,zaten taraftar olarak caydırıcı bir tepkimiz yok bildiklerinden şaşmıyorlar,orta vadede şubeyi kapatmak istediklerini az çok biliyorken oyuncuyu taraftar olarakta harcanmasına sebep olursanız şube kapandığındada ağlamayın sonra çünkü takımın en yetenekli ve genç oyuncusunu fırsat bulmuşken harcamak isteyebilirler sizde buna alet olmayın.

Ben oyuncuların yerine koyuyorum kendimi. Maç günü (ki bu maçlar artık sezonun en önemli maçları) beni verdiğimiz maçta yüz üstü bırakacak oyuncu ile oynamak ister miyim? Ben olsam istemem.

Bence de oyuncu haklı tepki göstermekte. Sonuçta profesyönel sporcular bunlar. Ama yeri ve zamanı ile bizi geçtim takım arkadaşlarına ayıp etmiştir. En kibar tabirle.

Konuya yönetim açısından baktığımızda sadece oyuncu ücretlerinin ödenmemesi değil diğer yöneticilik görevlerini de yerine getirmediklerini hepimiz biliyoruz.

Galatasaray Basketbolunu birazcık takip eden hiç kimsenin bu anlamda yönetimi savunacağı kanaatinde değilim. Önder'in Loyd'u eleştiriyor olmasını sanki yönetimi savunuyor olması şeklinde değerlendirmek hata olur bence.

Sadece bu olay özelinde düşündüğümüzde resmi açıklamada mailin sabah 06:20'de geldiği ifade edilmiş. Mail muhtemelen Ömer Yalçınkaya'ya gelmiştir diye tahmin ediyorum.

Eğer düşündüğüm gibiyse Ömer Yalçınkaya'nın kadın basketbol şubesini ve Ekrem Memnun'u bu konuda bilgilendirmesi gerekirdi. Böylece oynamayacağını düşündüğü için sabah ağırlık çalışan Nuria maça hazırlanırdı. Takım konsantrasyonu da bu kadar bozulmazdı.

Ama Ömer Yalçınkaya muhtemelen ertesi gün courtside da oturacak olan misafirlerinin oturma düzeni ile ilgileniyordu. Çünkü maçlarda başka birşey ile ilgilendiğini hiç görmedim Sn. Genel Menajerin.

Olayın Loyd kısmına geldiğimizde ise Türk Medeni Kanununun 2. maddesinde yer alan 'Herkes, haklarını kullanırken ve borçlarını yerine getirirken dürüstlük kurallarına uymak zorundadır.Bir hakkın açıkça kötüye kullanılmasını hukuk düzeni korumaz.' hükmünü vurgulamak isterim.

İşin spor hukuku kısmını ve sözleşme hükümlerini de göz önüne alıp değerlendirmek gerekir elbette.

Ama Loyd'un maça çıkmama hakkını kullanmak için ihtar çekmesi gerekiyor ise; cumartesi sabahı kulübe ihtar çekip maaşının aynı gün yatırılmaması halinde maça çıkmayacağını belirtmiş olması iyi niyet kurallarına aykırı olur.

Diğer taraftan bu işin basit bir maaş meselesi olduğunu da düşünmüyorum bu açıkça takımı sabote etmektir ve menajerinin aktif rol aldığı farklı bir oyunun içinde yer aldı Loyd bence. Loyd'un sezon bitene kadar her gün tek başına iki antrenman yapmasını ve herhangi bir maçta salonda dahi olmamasını umuyorum.

Maça çıkarken ve maç içerisinde oyuncuların yüzündeki ifadeyi görseydiniz nasıl bir şok yaşandığını daha iyi anlardınız. Işıl -ki ne atmosferlerde oynadı hepimiz biliyoruz- bile maça tam konsantre olamamıştı maç içerisinde oyun düzeninde yaşanan bir aksaklıktan ciddi etkilendi ve uzun süre kenarda oturmak zorunda kaldı.

Jelena ilk yarıda beden olarak sahadaydı ama kafa başka yerdeydi.

Maçı tüm bu yaşananlara rağmen kazanırdık ama kırılma anında kasıtlı olarak çalınan 24 sn. düdüğü engel oldu. Maç sonu yaşananlar vs bambaşka hikayeler. Konuşulacak söylenecek o kadar çok şey varki...